ЛАСКАВО ПРОСИМО!

ЛАСКАВО ПРОСИМО!
ЛАСКАВО ПРОСИМО!

вівторок, 20 грудня 2011 р.

Довідковий фонд

Хочемо звернути вашу увагу на нові, українські, не менш унікальні енциклопедичні видання, які вже встигли оцінити ми, працівники відділу, і наші користувачі.
Це – «Економічна енциклопедія» в 3-х томах. Подібного змісту видання в Україні і на пострадянському просторі ще не було. Вона охоплює знання з майже п’ятдесяти економічних дисциплін в історичному аспекті й на рівні сучасних досягнень.


Не менш унікальною є «Юридична енциклопедія» – перший в Україні багатотомний звід знань про державу і право. В енциклопедії подано поняття і категорії усіх галузей та інститутів права. Широко представлена історична та міжнародно-правова тематика.


Розпочала видаватися –«Енциклопедія історії України», де вперше переосмислено вітчизняну історію, висвітлено її «білі плями».


А «Енциклопедія Сучасної України», дев’ять томів якої вже надійшли до нашого фонду - перше багатотомне видання про новітню історію України від початку ІХ століття до сьогодення
     

                                       Буває , що слово відоме давно ,
                                       А знає не кожен , що значить воно
                                       І тут у пригоді стає визначник
                                       Скарбів наших мовних –
                                       Тлумачний словник .
Д.Білоус                                  

Новий тлумачний словник української мови, орфографічний, фразеологічний, орфоепічний, іншомовних слів, наукової термінології, словник культури української мови та багато, багато інших. Все це різномаїття словникових видань – до послуг користувачів нашого відділу.
«Словник – це весь світ в алфавітному порядку», - писав французький письменник Анатоль Франс. Словники вважають найпростішими довідковими виданнями.
              Аналізуючи довідковий фонд, неможливо обминути увагою і бібліографічні посібники.
Якщо охарактеризувати їх образно, то це «Книга про книги» з різних галузей знань і різних типів – науково-допоміжні, ретроспективні, видавничі, рекомендаційні.
Унікальною серед посібників є національна бібліографія України – літописи книг, журнальних, газетних статей, образотворчих видань, авторефератів дисертацій, які видає Книжкова палата України імені І. Федорова. В них зібрана інформація про всю друковану продукцію України.


«Існує два види знань : знання про предмет як такий і знання про те , де знайти інформацію про предмет».
І основним помічником в пошуку інформації є система читацьких каталогів і картотек – основа довідково-бібліографічного апарату.
Каталоги – це продукт праці не одного покоління колег з відділу обробки літератури і організації каталогів.
Предметом особливої уваги відділу є систематична картотека статей, над створенням якої працює весь наш колектив. Кожен працівник відділу веде і відповідає за визначені йому розділи картотеки.
Робимо все для того, щоб картотека була зручною у користуванні і мала високу інформаційну цінність.
Робота по створенню систематичної картотеки статей непомітна, на перший погляд, але насправді це надзвичайно трудомісткий процес.
Працівники відділу опрацьовують 320 назв журналів і газет, щороку вливають близько 25 –ти тисяч карток.
Щоденна робота чергового бібліографа – це спілкування з користувачами бібліотеки . Адже майже усі вони звертаються до довідкового апарату. І ми надаємо їм різного типу довідки, яких щорічно виконуємо близько 20-ти тисяч. Це - усні уточнюючі – про елементи бібліографічного опису, шифри книги, інвентарні номери; адресні – про місцезнаходження документа; фактографічні – про конкретний факт, дату; тематичні.
У відділі є картотека і фонд виконаних письмових довідок. Це теж складова довідково-бібліографічного апарату відділу.

Здійснюємо також бібліографічне інформування.Щоквартально видаються і надсилаються в 19 централізованих бібліотечних систем області поточні бібліографічні списки «Соціальна політика. Соціальний захист в Україні», «Реформування та розвиток агропромислового виробництва в умовах ринкових відносин».
      У співпраці з відділами обслуговування 6 разів на рік проводимо універсальні дні інформації, під час яких працівники і користувачі бібліотеки мають можливість познайомитися з новими надходженнями до фонду бібліотеки.


1 коментар:

 1. Бібліографія – Ключ Пізнання Світу: Довідковий Фонд >>>>> Download Now

  >>>>> Download Full

  Бібліографія – Ключ Пізнання Світу: Довідковий Фонд >>>>> Download LINK

  >>>>> Download Now

  Бібліографія – Ключ Пізнання Світу: Довідковий Фонд >>>>> Download Full

  >>>>> Download LINK

  ВідповістиВидалити